Hasiči cvičili na havárii čpavku v areálu Tesly

Rožnov pod Radhoštěm: Cvičení na únik nebezpečné látky (čpavku) v budově jedné z firem areálu Tesly absolvovali členové Hasičského sboru města Rožnov p. R. společně s záchrannou jednotkou této firmy.

Ve čtvrtek 21.5.2015, krátce po půl desáté dopoledne, se v operačním středisku rožnovských hasičů rozezněla siréna. Oznamovala havárii a únik nebezpečné látky v budově jedné z firem sídlících v průmyslovém areálu Tesla.

„Jednalo se pouze o cvičení, při kterém jsme chtěli prověřit připravenost a akceschopnost záchranné jednotky dané firmy v protichemických oblecích a v dýchacích přístrojích a jejich spolupráci s jednotkami hasičského sboru města Rožnov p. R. a firmou, která zajišťuje likvidaci kapalného odpadu. Součástí cvičení byla také prověrka akceschopnosti obsluhy velínu (dispečera) objektu a strážného v dané firmě,“ uvedl ředitel Hasičského sboru města Rožnov p.R. Karel Janoušek. „V rámci cvičení jsme detekovali a prověřili únik nebezpečné látky,  provedli preventivních opatření proti zasažení okolí budovy, dekontaminaci osob a likvidaci úniku nebezpečné látky,“ doplnil Karel Janoušek.

Na cvičení zamířil také starosta Rožnova Radim Holiš. „O události jsem byl informován telefonicky v rámci činnosti krizového štábu města. Přijeli jsme se do areálu Tesly podívat, jakým způsobem jsou na akci připraveny jednotlivé záchranné složky a jak v případě skutečné havárie bude probíhat jejich součinnost,“ uvedl starosta Radim Holiš.

Autor tiskové zprávy: Tomáš Gross, MěÚ Rožnov p. R.

Foto: MěÚ Rožnov p. R.

Translate »