Most u hotelu Eroplán bude tři měsíce uzavřen, komplikace čekají řidiče také na silnici mezi Rožnovem a Frenštátem

Rožnov pod Radhoštěm: Od prvního dubna do třicátého června bude pro osobní i nákladní dopravu z důvodu rekonstrukce zcela uzavřen most přes Bečvu u hotelu Eroplán. Most, který je v majetku Ředitelství silnic Zlínského kraje, je v havarijním stavu a jeho oprava už je nezbytně nutná. Chodci nebudou stavbou dotčeni a také veřejná doprava bude mít průjezd místem stavby povolen. Ve stejné době, tedy od prvního dubna do třicátého června, musí řidiči mířící z Rožnova do Frenštátu počítat s dopravním omezením a se zdržením na cestě. Na celkem 3,7 km úseku silnice na Pinduli bude prováděna obnova povrchu komunikace a doprava zde bude řešena kyvadlově v jednom jízdním pruhu.

Od dubna do konce června musí počítat řidiči s úplnou uzavírkou mostu přes řeku Bečvu na křižovatce u hotelu Eroplán. „Most projde kompletní rekonstrukcí a realizace opravy proběhne za úplné uzavírky pro osobní a nákladní dopravu. Pro řidiče je tak navržena objízdná trasa, která je vedena od křižovatky u Janíka na ulici Pionýrská a ulici Palackého,“ uvedla Jarmila Karlíková z odboru správy majetku MěÚ Rožnov. Chodci by rekonstrukcí mostu neměli být žádným způsobem dotčeni. A pro veřejnou dopravu je zajištěn průjezd stavbou.

Ředitelství silnic a dálnic ČR se prostřednictvím dodavatelských firem pouští také do obnovy povrchu další části komunikace z Rožnova p.R. na Frenštát p.R. „Od prvního dubna do třicátého června musí řidiči jedoucí z Rožnova na Pinduli a dále do Frenštátu počítat se semafory a kyvadlovou dopravou. A to na celkem 3,7 kilometrech silnice,“ uvedla Jarmila Karlíková z odboru správy majetku rožnovského MěÚ.

Autor tiskové zprávy: Tomáš Gross, MěÚ Rožnov p. R., foto: iRožnovsko.cz

 

Translate »