POZVÁNKA: Neděle pro Ukrajinu

Neděle pro Ukrajinu, tak se jmenuje benefiční akce, kterou připravilo volné sdružení přátel a pořadatelů na neděli 3. dubna 2022. V sále rožnovské Brillovky vystoupí během nedělního odpoledne a večera divadlo V batohu, skupina Sešlisa, Nahé divadlo nebo Adam Fuska se svými přáteli. Vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje na charitativní účely spojené s aktuální válkou na Ukrajině.

Nedělní program zahájí v 15 hodin divadlo V batohu, které, nejen pro děti, zahraje svou Vodnickou pohádku, kde tulák Toník vysvobodí začarovanou vodní žínku ze spárů lakomého vodníka Kapouna. Poté pro dobrou náladu zahraje rožnovské folkové trio Sešlisa. Nahé divadlo si na podvečer přichystalo své zpracování tří detektivních příběhu od Karla Čapka s názvem Muž, který čeká. Na závěr si pak můžete přijít poslechnout koncert Adama Fusky a jeho přátel.

Vstupné na akci je dobrovolné. Všechny vybrané peníze a tržba z baru poputují na charitativní sbírky určené pro humanitární pomoc těžce zkoušené Ukrajině a uprchlíkům. Celková vybraná částka bude rozdělena mezi nadace Člověk v tísni, Post Bellum a Charita ČR.

Akci společně pořádá volné spojení přátel a pořadatelů – Brillovka, Základní umělecká škola Rožnov p. R. a sdružení přátel ZUŠ, MV Art Production, divadlo V Batohu, Nahé divadlo, Sešlisa, Adam Fuska, Základní škola Záhumení. Za podporu při pořádání akci děkujeme T klub – kulturní agentuře a serveru iRožnovsko.cz.

Autor tiskové zprávy: Martin Vojtovič

Translate »