Den pro Světlušku 2022 na ZŠ Záhumení

Rožnov pod Radhoštěm: ZŠ Záhumení spolu s divadlem V batohu připravili už po čtvrté v řadě benefiční akci Den pro Světlušku. Děti mohly celé odpoledne soutěžit v různých hrách a nechyběla ani veselá pohádka o Kašpárkovi a ježibabě.

Den pro Světlušku se konal už čtvrtým rokem v Rožnově pod Radhoštěm pod záštitou Základní školy Záhumení v Rožnově pod Radhoštěm. Program začal ve čtvrtek 29. 9. 2022 od 13 hodin, kdy si děti zkoušely být nevidomým v různých soutěžních disciplínách (chůze po laně, slalom , fotbal, malování obrázků atd.). Ve 14 hodin pak zahrálo loutkové divadlo V batohu Trojanovice pohádku Kašpárek a ježibaba.

Bohužel se letos již neprodávaly sbírkové předměty s pomocí dobrovolníků ze středních škol a výtěžek byl proto menší než v předešlých ročnících. Přesto se podařilo vybrat na dobrovolném vstupném celkem 3 000 Kč pro Nadaci Českého rozhlasu Světluška na projekty pro nevidomé.

Všem dětem, rodičům a pedagogům ze ZŠ Záhumení v Rožnově pod Radhoštěm děkujeme!

Autor tiskové zprávy: Jiří Hauser, vychovatel školní družiny a principál divadla V batohu, (redakčně upraveno), foto: Jiří Hauser

Translate »