FOTO: Den pro Světlušku vynesl v Rožnově více než 15 tisíc korun

Rožnov pod Radhoštěm: Den pro Světlušku se konal už třetím rokem pod záštitou Základní školy Záhumení. 10. září od 7 hodin prodávaly dobrovolnické dvojice – „Světlušky“ ze Střední zemědělské a přírodovědné školy sbírkové předměty, jejichž zakoupením přispěli všichni dárci Nadaci Českého rozhlasu Světluška. Výtěžek je určen na různé projekty určené pro nevidomé děti i dospělé. 

Od od dvanácti hodin probíhal také program v zahradě ZŠ Záhumení, kde si děti vyzkoušely být nevidomým v různých soutěžních disciplínách, jako je například chůze po laně, slalom, nošení míčku, malování obrázků – to vše samozřejmě poslepu.  Díky skvělým maminkám žáků školy, které napekly spoustu výtečných zákusků, muffinů, koláčů, buchet atd., probíhala na zahradě také cukrárna Poslepu, ve které si děti a dospělí vyzkoušeli, jak se nevidomým jí zákusky, moučníky a pijí nealko nápoje.

Ve 14 hodin pak zahrálo loutkové divadlo V batohu Trojanovice svou interaktivní Africkou pohádku. Výtěžek z dobrovolného vstupného šel také opět na NČR Světluška. Celkově se letos vybralo 15 600 Kč.

Autor tiskové zprávy: Jiří Hauser, vychovatel školní družiny ZŠ Záhumení, foto: Martin Vojtovič

 

Translate »